Кошик
122 відгуки
Контакти
Гончарна майстерня "МАКИТРА"
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+38063064-43-97
+38097965-16-78
Олександр
УкраїнаЧернігівська областьЧернігівпроспект Мира14026
Мапа

Макiтра

Макітра — це широкий конусоподібний глиняний горщик з глини. Завдяки шорсткі внутрішній поверхні макітра використовувалася на території України для перетирання маку і інших зерен. Перетиралися зерна за допомогою дерев'яної закругленої внизу палиці — Макогін. Іноді в довбешці підігрівали кисле молоко, щоб виготовити сир. Також в макітрах великого розміру мили посуд. Макітра, як і глек, — традиційний український посуд. З нею пов'язана безліч народних традицій. Головною є приготування маку в кутку — солодкої пшеничної каші з олією, медом і горіхами, яка має бути присутньою на різдвяному столі в кожному будинку. Мак, протертий в довбешці, зберігає свій аромат і смак краще, ніж при перемелюванні. Тому сучасні хазяйки, які приділяють увагу смаковим якостям своїх блюд з маком, використовують горщик і понині. Жоден святковий стіл не міг обійтися без макітри. Красивої форми, прикрашена химерними візерунками, довбешка з блюдом часто стоїть в центрі столу біля вази, чи іноді замість неї.

Макітра може бути представлена як окремий елемент посуду з кераміки, а може бути частиною сервізу, в якому усі складові гармоніюють по стилістиці виконання візерунків і їх художнім виглядом. Завдяки своїй багатофункціональності і витонченість довбешка і сьогодні виступає зразком краси керамічного посуду. Вдало підібраний керамічний посуд або декор з кераміки, естетично розташований на меблях або в їх основі, а також в нішах, виступах або для облицювання каміна, служити прекрасним зразком вашого естетичного смаку, підкреслюючи особливий колорит вашого дому.

facebook twitter